breussova

20220404_115736.jpg

Breussova

 

Jemná příjemná, účinná pomalá masáž působí na nervový systém a pohybový aparát. Tato masáž je zaměřena na oblast zad a páteře, díky ní se uvolňují meziobratlové bloky, speciálními hmaty se odtahují obratle od sebe a tím se páteř srovná do přirozené pozice. Je prováděna pomocí třezalkového oleje, který se vtírá po celé délce páteře a vyživuje ploténky, které jsou sami o sobě porézními houbami a jsou z 90% složeny z vody. Masáží a působením oleje dochází k lepšímu okysličení tkáně obratlů, odplavování škodlivin krví a stimulaci nervových vláken, vedoucích z páteře. Je to jedna z cest k řešení mnoha problémů v pohybovém aparátu, ale i jako prevence. Je často využívaná při sedavém zaměstnání (práce v kanceláři, řidiči kamiónu, autobusů), Mimo jiné vede k odbourávání hluboko uložených psychických problémů. rovněž jako prevence. Sám Rudolf Breuss řekl, že, že neexistují opotřebené nebo zničené ploténky, ale pouze zdegenerované a těm pomůže pravidelná masáž. Breussova masáž leze provádět zvlášť nebo v kombinaci s regenerační masáží.

 

Masáž zad

Meziobratlová ploténka je pružná destička sloužící k odpružení a rotaci páteře, tlumí nárazy, kterým je páteř vystavena například při chůzi, běhu, skoku...     S přibývajícím věkem a vlivem vzpřímeného držení těla na ní vznikají degenerativní změny. Je-li ploténka zmáčknuta, ztrácí postupně svůj objem, pružnost, funkci a postupně degeneruje nebo dojde k jejímu výhřezu – prolapsu.
Ploténky se regenerují hlavně v noci, proto je dobré se před spaním protáhnout, aby byla páteř uvolněná.

Metoda pochází od Rudolfa Breusse (1899 – 1990), rakouského léčitele a experta na přírodní medicínu. Známá je jeho metoda léčení rakoviny speciální dietou. Zabýval se ale i pohybovým aparátem a problémy s páteří.