Kinesiotejping

20220404_115736.jpg
IMG-20220123-WA0003.jpg

kinesiotejping

 

Účinkem kinesiotapingu je efektivní korekce a léčba pohybového aparátu, je to skvělá prevence úrazů, nebo přetížení. Kinesiotaping se v zahraničí, už používá řadu let, ale u nás jde o poměrně mladou léčebnou metodu k ovlivnění funkce svalů, nervů i orgánů elastickou páskou. Tato metoda vychází ze znalostí nauky o pohybu lidského těla (odtud název „Kinesio“). Správná funkce svalů je pro pohyb klíčová. Pokud dojde k přetížení, otoku nebo ztuhlosti po zátěži, prostor mezi kůží a svalem je v napětí a stlačený a vzniká omezení lymfatického toku. Ten působí na receptory pod kůží, které vysílají signály do mozku a vzniká bolest. Aplikace spočívá v lepení elastických bavlněných pásek na postiženou oblast.  Tejp po nalepení vytvoří prostor mezi svalem a vazivovým obalem svalu díky tomu se zvýší proudění lymfy a krve a sníží tlak na cévy, čímž zmenší bolest a urychlí proces hojení.  Tejp také stimuluje kožní receptory, následkem toho se zvýší aktivita v dané tkáni a hojení ještě umocní. Dále se využívá ke zpevňování nebo uvedení kloubů do správné polohy. Páska je prodyšná a stejně pružná jako lidská kůže, takže neomezuje v pohybu, ani ve sportovních aktivitách, ve vodě je odolná, takže nemusíte mít strach, že po koupeli nebo sprše tejp odpadne, obvykle vydrží cca 3–5 dní. Tejpuje se prakticky vše, ramena, trapézy, ploché nohy, vbočený palec, karpály, záda, lýtka, různé jizvy atd.

Další možností využití kineziotejpu je podpora lymfatického systému, to jak po operacích, úrazech, tak i pro zvýšení efektu manuální lymfodrenáže. I tuto službu Vám rádi poskytneme.

 Při jakékoliv otázce se neváhejte na nás obrátit, rádi Vám případné dotazy zodpovíme.

Historie:

Autor metody: Kenzo Kase, D.C.  - narozen 1942 v Japonsku, působí zejména v USA a Japonsku – od 70. let 20. stol. vyvíjel tejpování elastickými páskami – metodu Kinesio Taping® - publikoval několik knih (první v roce 1982), je prezidentem Kinesio Taping® Association a National Chiropractic College v Japonsku. Dnes je kinesiotaping používán po celém světě v medicíně, regeneraci i ve sportu

IMG-20220110-WA0057.jpg