Manuální lymfodrenáž

Rozdíl mezi manuální a přístrojovou lymfodrenáží:

    Na rozdíl od přístrojové lymfodrenáže se u manuálního ošetření může masér - terapeut (fyzioterapeut) zaměřit na ošetření problematické části, místa. Částečná lymfodrenáž se dá kombinovat (například pokud je otok na jedné končetině je výhodné ošetřit i druhou končetinu).

    

   Využíváme anatomických a fyziologických znalostí o průběhu lymfatických cév a uzlin, výsledek je proto vždy efektivnější - silnější!

 

Kontraindikace:

  • Akutní virové či bakteriální onemocnění, teplota

  • Onkologická onemocnění, která nejsou v remisi !vždy indikuje lékař!

  • Akutní žilní onemocnění - zánět, trombóza

  • Těhotenství

  • Velmi vysoký krevní tlak

  • Akutní astma

  • Zelený oční zákal

  • Otoky způsobené onemocněním srdce, jater, ledvin

        Lupénka, akutní exzém

    Při jakékoliv otázce se neváhejte na nás obrátit, rádi Vám případné dotazy zodpovíme.

20220404_115736.jpg
Masážní terapie

manuální lymfodrenáž

 

    Manuální lymfodrenáž je ručně prováděná masáž pomocí pomalé, jemné hmatové techniky, díky níž se obnoví, nebo zvýší proudění lymfy tak, aby tělo nezadržovalo toxiny, odplaví se škodliviny, zlepší látkové výměna v podkoží a zmírní otoky.

     Lymfodrenáží tedy přispíváte k detoxikaci organismu, posílení imunity, zlepšením látkové výměny si máte možnost zlepšit celulitidu, hubnutí, zmírníte stárnutí pleti, může pomoci zmírnit menstruační bolesti, únavu i pocity těžkých nouhou a rukou (při přetížení např. z kancelářské práce). Výborně poslouží po úrazech, přetížení ( i po náročném  tréninku) a operacích, kdy uleví snížením tlaku otoku od bolesti a umožní lepší pohyb - případnou rehabilitaci.

.   Nelze ji nahradit žádnou jinou technikou a je nezbytně nutné, aby drenáž byla provedena odborně. U nás provádíme masáž dle předního lymfologa MUDr. Miroslava Bechyně (zakladatele české manuální lymfodrenáže). Otoky, zduření a bolestivost lymfatických uzlin, únava a vyčerpanost jsou projevy zvětšeného zatížení našeho mízního systému, tyto signály zasluhují naši pozornost.

Reakce po lymfodrenáži:

     Projevy mohou být velmi individuální (vše ovlivňuje strava, pohyb, životní styl jedince), vždy je ale nutný zvýšený příjem tekutin – voda, bylinky na podporu (rádi Vám nabídneme během ošetření) Může být pocit suchosti v ústech, ospalost, únava, bolesti hlavy (časté na začátku, pokud je tělo ,,zanešené,,)

     Jindy naopak vyvolá zvýšený přísun energie, pocity lehkosti, relaxace - uvolnění.

 

Opakování zákroku:

     Doporučena série 8 – 10 opakování částečné lymfodrenáže, v případě potřeby je možné zopakovat po 2-3 měsících.

     Manuální lymfodrenáž má vždy obsahovat základní ošetření krku z předu, po té se kombinuje přístrojová lymfodrenáž, částečná manuální lymfodrenáž, nebo celotělová manuální lymfodrenáž (kdy je ošetřeno celé tělo)

     Částečné ošetření se dá kombinovat dle potřeby: ošetření hrudníku, horní končetiny, břicha, dolní končetiny, beder, zad, krku zezadu, obličeje