O Mně

 

20220404_120104.jpg

o nás
 

Ivona samková
Eva SEidlová

Fyzioterapeutka

Jsem fyzioterapeut s dlouholetou praxí v nemocnici i ambulantních zařízení, jsem absolvent mnoha kurzů - ACT (acrální koaktivační terapie)

- senzomotorika

- manuálních lymfodrenáží

PNF - Kabathova technika

-metoda Ludmily Mojžíšové

- mobilizace, kinesiotejping, lymfotejping

- vyšetření a ošetření PD (pánevního dna)

- SMSystém  a mnoho dalších

Svou práci miluji a baví mě hledat příčinu a ne pouze pouze řešit násladek, to je totiž hlavní náplň fyzioterapeuta.

V současné době se nejvíce věnuji sportovcům a specializuji se na problematiku PD jak u žen, tak i mužů (před a po operaci prostaty), u žen by bylo mým přáním edukovat o možnostech a přínosech cvičení a rehabilitace již před otěhotněním, po porodu a konzultovat, poradit s péčí o miminko vzhledem ke kineziologickému vývoji dítěte.

Poradím a pomůžu ráda samozřejmě i klientům s klasickým přetížením, bolestimi zad, ramen, nohou, po zlomeninách i operacích. .

Pamatujte, že fyzioterapie by ideálně měla hrát významnou roli hlavně v prevenci a kompenzaci, ne až ve chvílích úrazů a akutních bolestí.

Těším se na Vás.

Jsem rekodiční masérka - terapeutka, baví mě žít a neustále si rozšiřovat obzory. Mám ráda historii, přírodu a sport, kterému se aktivně věnuji od 11 let.

 

Začínala jsem s jezdectvím a postupně v něm dosáhla na stupeň obtížnosti L (skoky do 120cm). K tomu jsem přidala lední hokej - nejprve jako útočník, později jako brankář v Berouně nebo Litvínově. Odskočila jsem si i do světa florbalu, a to rovnou pro výhru extraligového titulu dorostenek. Nyní se věnuji už jen lednímu hokeji v ženských i mužských soutěžích a hokejbalu, ve kterém se účastním i reprezentačních akcí WBHF.

Ze sportu jsem si kromě úspěchů ale odnesla i nejedno zranění, pro které jsem musela vyhledat odbornou pomoc. I já jsem prošla obdobím, kdy jsem na sebe tlačila, ignorovala bolesti i únavu a drobnějším úrazům nevěnovala pozornost.  Po nějaké době se ale takový přístup začal podepisovat na mojí výkonnosti i psychickém rozpoložení, problémy se staly chronickými a já věděla, že potřebuji změnu. Změnila jsem přístup k tréninku, stravě i sobě samotné, spolupracovala s fyzioterapeuty a kondičními trenéry. Začala jsem být zvědavá, proč nás trápí fyzické nepohodlí a jak od něj mohu sobě i jiným pomoci. 

 

Absolvovala jsem masérský kurz a kurz manuální lymfodrenáže v Dexter Academy, naučila jsem se tejpovat a při terapii využívat léčbu chladem. Vědomosti získané při studiu neustále doplňuji a rozvíjím, ale právě zkušenosti z vrcholového sportu dávají mému přístupu jedinečnost. Vím, že život není nalajnovaný jako v učebnici, že zranění přichází v tu nejméně vhodnou chvíli a že do procesu uzdravování vstupuje celá řada nevyzpytatelných faktorů. 

Dbám na individuální přístup ke každému klientovi a prioritou je pro mě kvalita, nikoliv kvantita. Společně ušijeme péči vám na míru, pro vaše úspěchy, zdraví i spokojenost.